"Pelanggan Diutamakan, Janji Dikotakan"

SEJARAH DAN SALASILAH PENGARAH

Posted in PROFILE

Jabatan Kerja Raya Negeri Terengganu telah ditubuhkan pada tahun 1921 yang sebelum ini lebih dikenali sebagai Public Work Department (P.W.D).

Pada awal penubuhannya ianya ditempatkan di Jalan Balik Bukit, Kuala Terengganu dan ditadbir oleh Encik W.D Ladlow sebagai Pengarah bermula Tahun 1921.

Pada tahun 1979, Ibu pejabat JKR Negeri Terengganu telah berpindah ke Tingkat 9 - 12, Wisma Negeri, Kuala Terengganu. Bagi Cawangan Mekanikal dan Cawangan Elektrik ditempatkan di Jalan Bukit Kecil, Kuala Terengganu.

JKR Terengganu kini terdiri daripada beberapa bahagian antaranya Bahagian Pentadbiran & Kewangan, Bahagian CPAB & Pengurusan Korporat, Bahagian Jalan, Bahagian Bangunan, Bahagian Arkitek, Bahagian Ukur Bahan, Bahagian Pendidikan & Pengajian Tinggi, Bahagian Kejuruteraan Mekanikal dan Bahagian Kejuruteraan Elektrik

Disamping itu, JKR Negeri Terengganu mempunyai 7 Pejabat Jurutera Daerah iaitu Daerah Kuala Terengganu, Daerah Kemaman, Daerah Besut, Daerah Dungun, Daerah Setiu, Daerah Marang dan Daerah Hulu Terengganu dan 1 Unit Pengurusan Projek KETENGAH.

SALASILAH PENGARAH

BIL. NAMA TEMPOH BERKHIDMAT

1.  Mr. W.D. Ladlow 1921
2.  Mr. P. Trump -
3.  Mr. Robinson -
4.  Mr. Lindsay -
5.  Mr. Jvt Campbell 1945
6.  Mr. Winston 1946
7.  Mr. J. Haliday -
8.  Mr. Jackson -
9.  Mr. AD. Campbell -
10. Mr. OI Stephen -
11. Mr. W. Baker -
12. Mr. Pallot 1959-1960
13. Mr. G.N. Cheek 1960-1961
14. Mr. M.G. Good 1962-1963
15. Mr. L.R. Steward - 01.02.1963 -30.06.1965
16. Y.Bhg Tan Sri Ir. Mohd Yusoff b. Mohd Yunus - 01.07.1965 -31.12.1966
17. Ir. S. Teravian 01.01.1967 - 22.12.1970
18. Ir. Koh Ah Lok 02.01.1971 - 31.07.1972
19. Ir. Karpal Singh Ball 01.08.1972 - 31.08.1973
20. Ir. Shahril b. Mohd Amin 17.09.1973 - 21.12.1974
21. Ir. Alexius Francis Loo Yew Aun - 21.12.1974 - 28.12.1978
22. Ir. E. Balasubramaniam 29.12.1978 - 01.08.1981
23. Y.Bhg Tan Sri Dato' Ir. Haji. W.Abd. Rahman Hj. Ya'acob - 28.01.1982 - 01.01.1985
24. Y.Bhg Dato' Ir. Jamilus b. Hussein - 01.01.1985 - 01.07.1987
25. Y.Bhg Dato' Ir. Chua Soo Poh @Chua Sum Poo - 16.10.1987 - 01.09.1991
26. Y.Bhg Dato' Ir. Hamzah b. Hassan - 16.10.1991 - 01.08.1993
27. Y.Bhg Dato' Ir. Tan Boo Dik - 01.08.1993 -31.07.2000
28. Y.Bhg Dato' Ir. Haji Mohamad b. Husin - 01.08.2000 -30.09.2005
29. Tuan Haji Rosly bin Zainal 01.10.2005 - 21.07.2009
30. Tuan Haji Shahawai bin Awang - 01.10.2009 - 21.06.2011
31. Y. Bhg. Dato' Haji Shafii bin Mohamad - 01.09.2011 - 10.04.2015
32. Ir. Ab. Hamid bin Md. Daud - 05.05.2015 - 25.08.2017
33. Ir. Haji Che Kamaruddin bin Bahar - 25.08.2017 - Sekarang

JKR Terengganu

JKR Negeri Terengganu

Tingkat 12, Wisma Negeri,
Jalan Pejabat,
20200 Kuala Terengganu,
Terengganu Darul Iman

Telefon : +609 622 2444 Faks:+609 623 5624
E-mail  : jkr@terengganu.gov.my

Peta Ke JKR TERENGGANU

Bookmaker review site http://wbetting.co.uk/ for William Hill